O FIRMIE 
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d
d

    Producent Artykułów GUMOWYCH "GUMIL" jest firmą rodzinną istniejącą od 1982 roku. Początkowo "GUMIL" zajmował się produkcją artykułów gumowych, realizując długie serie produktów, zamawianych w/g planów rocznych. Było to w pewnym sensie możliwe w przypadku przynależności do spółdzielni rzemieślniczej. Struktury spółdzielcze ułatwiały zakupy surowców i sprzedaż gotowych wyrobów. Przemiany społeczno-gospodarcze w latach 80-tych wyzwalały niezależność, zdecydowanie, wymogły dyspozycyjność i wrażliwość na różnorodne potrzeby rynku.
    Uniwersalność firmy to wysokowykwalifikowana kadra pracowników z wiedzą teoretyczną i długoletnią praktyką. Te walory mamy "Od zawsze" "GUMIL" posiada w swojej ofercie ok. 200 rodzajów produktów formowanych. Z wyjątkiem taśm i węży oraz masywów gumowych. Formujemy każdy zamówiony detal gumowy. Produkujemy zabawki gumowe, gumy do kontaktu z żywnością, medyczne, do maszyn drukujących, pakujących, w przemyśle lekkim, ciężkim, stoczniowym, artykuły sportowe itd. Nasze wyroby są dostarczane do wielu odbiorców w kraju. Znajdują też uznanie w krajach takich jak Niemcy, Stany Zjednoczone, Irlandia, Ukraina, Białoruś oraz Skandynawia.
     Specjalizując się w przetwórstwie kauczukowym zwłaszcza niekonwencjonalnym, takich jak silikonowy, fluorowy, termoplastyczny stosujemy znane obecnie technologie tj. formowanie tłoczone, przetłoczone, wtryskowe.
    Specjalnością firmy jest estetyka wyrobów, dokładność ich wykonania, kolorystyka, funkcjonalność i przede wszystkim spełniających najbardziej wyrafinowane wymogi odbiorcy. Do tego celu służy własna baza surowców i 150 receptur na mieszanki gumowe. Każdy nowy wyrób jest badany, także u odbiorcy, na etapie rozruchu, często bezpłatnie.
      Firma "GUMIL" nie poszukuje tzw. "tanich rozwiązań". Opieramy się o dostawy surowców ze sprawdzonych źródeł i dlatego gwarantujemy sprawdzoną jakość.